اخبار هیات

استان تهران، میزبان سومین دوره المپیاد استعدادهای برتر ورزش در رشته تیراندازی با کمان

 سومین دوره المپیاد استعدادهای برتر ورزش از 24 تا 26 مهرماه در رشته تیراندازی با کمان و به میزبانی استان تهران برگزار می‌شود.

 هیات‌های استانی موظف هستند مسابقات انتخابی را برگزار و اسامی نفرات برتر را تا تاریخ 11 مهر ماه به فدراسیون ارسال کنند.

 هیات‌های استانی برای ثبت‌نام ورزشکاران، مربیان و سرپرستان در سامانه جامع مبین وزارت ورزش و جوانان باید با اداره‌کل ورزش و جوانان استان همکاری کنند و در صورت عدم ثبت‌نام در سایت مذکور آیدی کارت برای اعضای تیم صادر نخواهد شد.

 برهمین اساس، ورود ورزشکاران روز شنبه 23 مهرماه ساعت 14 خواهد بود و زمان خروج روز سه‌شنبه 26 مهرماه ساعت 18 است.  این مسابقات در سایت تیراندازی با کمان ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد.

 

خواندن 17 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
21 و 22 مهرماه، مسابقات انتخابی تیم‌ملی تیراندازی با کمان جوانان ایران در تهران

مسابقات انتخابی تیم‌ملی تیراندازی با کمان جوانان ایران در دو ماده ریکرو و کامپوند آقایان و بانوان و به میزبانی فدراسیون طی روزهای 21 و 22 مهرماه برگزار می‌شود.

رده سنی جوانان از تاریخ 1380/10/10 به بعد است و مهلت ثبت‌نام تا پایان وقت اداری روز یکشنبه 17 مهرماه خواهد بود و داشتن کارت ملی یا شناسنامه الزامی است.

 علاقه‌مندان برای ثبت‌نام می‌توانند به سایت فدراسیون تیراندازی با کمان قسمت ثبت‌نام مراجعه و ثبت‌نام را انجام دهند. ورزشکاران برای شرکت در مسابقات باید عضو فدراسیون باشند، در غیر این صورت نمی‌توانند در مسابقات شرکت کنند.

 برای عضویت نیز می‌توانند به سایت فدراسیون قسمت عضویت مراجعه کرده و ثبت‌نام را انجام دهند. براساس اعلام فدراسیون محل برگزاری مسابقات سایت تخصصی تیراندازی با کمان واقع در درب شرقی مجموعه ورزشی آزادی خواهد بود.

 

خواندن 7 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
دستورالعمل مسابقات انتخابی تیم‌های ملی بزرگسالان در ماده ریکرو و کامپوند اعلام شد

فدراسیون تیراندازی با کمان دستورالعمل مسابقات انتخابی تیم‌های ملی بزرگسالان در ماده ریکرو و کامپوند را اعلام کرد.

 بر این اساس، ورزشکاران باید مشخصات خود را در لینک ثبت‌نام سامانه مسابقات سایت فدراسیون تیراندازی با کمان ثبت کنند و در صورت مشکل با خانم شهریاری کمیته مسابقات(09126260926) تماس بگیرند.

 مسابقات ریکرو آقایان و بانوان در دور مقدماتی و حذفی روزهای 7 و 8 مهر انجام خواهد شد و مهلت ثبت‌نام تا روز سوم مهرماه خواهد بود و مسابقات کامپوند آقایان و بانوان نیز در دور مقدماتی و حذفی طی روزهای 14 و 15 مهرماه انجام می‌شود و مهلت ثبت‌نام دهم مهرماه است.

 

خواندن 13 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
10 مقام باارزش سهم کمانداران تهرانی از مسابقات رنکینگ خارج از سالن کشور

در پایان مسابقات آزاد تیروکمان مرحله چهارم رنکینگ خارج از سالن کشور و نخستین دوره رنکینگ کشوری نوجوانان و نونهالان، کمانداران تهرانی 10 مقام باارزش کسب کردند.

برای اولین بار در تاریخ برگزاری مسابقات تیراندازی با کمان، رنکینگ خارج از سالن کشوری در رده سنی نوجوانان و نونهالان در سایت تیراندازی با کمان آزادی انجام شد و  طی آن ۷۹ کماندار نوجوان و 81 کماندار نونهال در دو رشته ریکرو و کامپوند به مصاف رقبای خود رفتند.

در پایان این رقابت ها، در کامپوند پسران رده نوجوانان، ورزشکاران تهرانی به دو مقام اول و سوم دست یافتند. احسان شعبانی بهار به مقام اول رسید و سپهر بابایی هم مقام سوم را کسب کرد. در کامپوند دختران نیز تانیا توحیدیان از تهران مقام اول را از آن خود کرد و در ریکرو پسران، محمدحسین گلشنی دیگر کماندار تهرانی به مقام دوم رسید.

همچنین در رده نونهالان، تهرانی ها خوش درخشیدند و به سه مقام اولی و یک مقام سومی دست یافتند. در ریکرو پسران راثین مهدیلو مقام اول را کسب کرد و معین گل محمدیان به مقام سوم رسید. در کامپوند پسران طاها سعادت اول شد و در کامپوند دختران آرشیدا پیران، مقام اول را بدست آورد.

بنا به همین گزارش، مسابقات آزاد مرحله چهارم رنکینگ خارج از سالن کشور نیز در سایت تیراندازی با کمان پیگیری شد و کمانداران در دو ماده کامپوند و ریکرو به رقابت پرداختند. در این رقابت ها، تهرانی ها دو مدال طلا و نقره را به گردن آویختند. در ریکرو بانوان، ماندانا قویدل برسکوی اول ایستاد و در کامپوند بانوان، الهام قدیم پور به مقام دوم رسید.

 

خواندن 27 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
پولادگر در مجمع عمومی فدراسیون تیروکمان: بیش از ۵۰ درصد بازیکنان تیم‌ملی از استان تهران هستند

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزیر ورزش و جوانان با اشاره به اینکه رشته تیروکمان یک فرصت استثنایی برای حضور بانوان در ورزش است، گفت: امیدوار هستیم بتوانیم در المپیک پاریس در رشته تیروکمان برای اولین بار مدال کسب کنیم.

سید محمد پولادگر در مجمع عمومی فدراسیون تیروکمان با اشاره به اینکه ترکیب تیم ملی از ۶ تا ۷ استان انتخاب شده‌اند، افزود: هرچند بیش از ۵۰ درصد بازیکنان تیم‌ملی از استان تهران هستند، اما اتفاق خوبی است که دانش فنی در رشته تیر و کمان در سطح کشور توزیع شده است.
وی ادامه داد: تیروکمان، رشته المپیکی و پارالمپیکی است و پر افتخارترین ورزشکار پارالمپیکی با سه مدال طلا از رشته تیروکمان است و این یک استثنا است که در المپیک ریو ورزشکار ایرانی هم در المپیک و هم در پارالمپیک شرکت کرد.
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه نکته مثبت در گزارش‌های ارائه شده از سوی فدراسیون تیروکمان اینکه شاهد حضور فعال زنان در هیئت رییسه، نماینده باشگاه‌ها و نماینده استان‌ها هستیم و حتی تعداد داوران زن در حوزه بین‌المللی بیشتر از مردان است، تاکید کرد: رشته تیر و کمان امکان حضور بانوان را دارد و این یک فرصت استثنایی برای بانوان کشور به شمار می‌آید.
پولادگر با اشاره اینکه شاهد کسب کرسی‌های تاثیر گذاری از سوی اعضای فدراسیون تیروکمان هستیم، نسبت به برگزار نشدن مجامع سالانه هیات های استانی تیر و کمان در سال ۱۴۰۰ انتقاد و تصریح کرد: سال ۱۴۰۰ مجامع سالیانه استان‌ها از سوی فدراسیون تیر و کمان برگزار نشده است، این درحالیست که باید صورت‌های مالی استان‌ها برای فدراسیون ارسال شود و مجامع آن‌ها به صورت سالانه برگزار شود تا شاهد ایجاد مشکلات مالی، بیمه‌ای و...نباشیم، چرا که در غیر این صورت شرایط سختی حاکم خواهد شد.

 


وی با تاکید بر اینکه حتما باید مجامع سالانه استانی برگزار شود و در این صورت است که حال رشته تیروکمان خوب خواهد بود، عنوان کرد: تیر و کمان رشته المپیکی است و استعداد کسب مدال در المپیک و پارالمپیک در این رشته وجود دارد.
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزیر ورزش و جوانان افزود: یکی از شاخص‌های ارائه کمک‌های مالی از سوی وزارت ورزش و جوانان به فدراسیون‌ها کسب مدال در مسابقات المپیک، جهانی و آسیایی است.
پولادگر ادامه داد: امیدوار هستیم در المپیک پاریس مدال کسب کنیم و اینگونه به تعداد رشته‌های صاحب مدال کشور در المپیک اضافه شود، در عین حال تلاش خواهیم کرد به فدراسیون تیروکمان کمک مالی داشته و شاهد حضور قدرتمند در بازی‌های آسیایی و المپیک باشیم.

رئیس فدراسیون نیز در مجمع عمومی فدراسیون تیراندازی با کمان که با حضور "کتایون طبسی" رئیس هیات تیراندازی باکمان استان تهران برگزار شد، در مورد اردوهای تیم‌ملی در سال ۱۴۰۰، گفت: در مجموع ۲۱۰ روز اردو برگزار کردیم و این ترتیب تیم‌های ملی تیروکمان معادل ۵۷ درصد ایام سال را در اردو سپری کردند و تیم ملی پارا تیروکمان نیز ۱۱۱ روز، معادل ۳۰ درصد ایام سال را در اردو بود.

شعبانی‌بهار در مورد اعزام تیم‌های ملی به مسابقات برون مرزی در سال ۱۴۰۰، اعلام کرد: تعداد این اعزام‌ها از سوی فدراسیون به ۷ مورد رسید و با اعزام به بازیهای المپیک و پارالمپیک به ۹ مورد رسیدیم.
وی افزود: معجزه‌ای به لحاظ مالی نداشتیم و شاکله اصلی اعزام ها را مدیون وزارت ورزش، کمیته‌ملی المپیک و کمیته ملی پارالمپیک هستیم.

شعبانی‌بهار در ادامه با اشاره به اینکه مقوله تیر و سرتیر به عنوان دغدغه ورزشکاران مطرح است، تاکید کرد: در زمینه تامین تیر و سرتیر به دغدغه ورزشکاران واقف هستیم و تلاش می‌کنیم در این راستا کمبودی نداشته باشیم.

 

خواندن 20 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
مسابقات تیراندازی با کمان رنکینگ کشوری نونهالان، نوجوانان و بزرگسالان در سایت آزادی تهران برگزار می شود

فدراسیون تیراندازی با کمان در نظر دارد مرحله اول رنکینگ کشوری رده سنی نونهالان و نوجوانان و مرحله چهارم رنکینگ کشوری بزرگسالان را با عنوان گرامیداشت هفته دولت از 17 تا 20 شهریور در سایت آزادی تهران برگزار کند.

 این مسابقات در رشته ریکرو 70 متر رده سنی بزرگسالان و رشته کامپوند 50 متر رده سنی بزرگسالان و رشته ریکرو و کامپوند 18 متر رده سنی نونهالان دختر و پسر و رشته ریکرو 60 متر و کامپوند 50 متر رده سنی نوجوانان دختر و پسر برگزار می شود.

 مهلت ثبت‌نام در این دوره از مسابقات تا پایان وقت اداری روز دوشنبه 14 شهریور ماه اعلام‌شده و مسابقات رده سنی نونهالان برای متولدین 1387/1/1 به بعد و برای رده سنی نوجوانان 1383/1/1 به بعد خواهد بود. گفتنی است قرار بود این رقابت ها در استان چهارمحال‌وبختیاری برگزار شود که با توجه به شرایط نامطلوب وضعیت آب در این استان، مسابقات در تهران برگزار خواهد شد.

 

خواندن 45 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Green red Oranges blue crimson

Body

Background Color
Text Color

Header

Background Color
Background Image

Spotlight4

Background Color

Footer

Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction